5. ULUSLARARASI AKDENİZ İKLİM VE METEOROLOJİSİ KONFERANSI

02-04 Mart 2015 tarihleri arasında, lokal organizasyonunu Prof. Dr. Selahattin İncecik, Prof. Dr. Yurdanur S. Ünal ve Dr. Elçin Tan’ın üstlendikleri 5. Uluslararası Akdeniz İklimi ve Meteorolojisi Konferansı (5th International Conference on Meteorology and Climatology of the Mediterranean) İstanbul Teknik Üniversitesi  Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarını Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı İsmail Belen, İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin İncecik’in yaptığı konferansa başta İspanya, İtalya ve Fransa olmak üzere Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin Atmosfer Bilimleri konusunda önde gelen üniversite ve kuruluşları katılım sağlamıştır.

Türkiye’den İTÜ Meteoroloji Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Bölümleri, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü, Bilişim Enstitüsü, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nin öğretim üyelerinin çağrılı konuşma ve aktif katılımlarıyla Rüzgar Enerjisi, Sayısal Modelleme, Meteorolojik Uygulamalar, Uzaktan ve Yerinde Ölçümler, İklim Değişimi ve Su Döngüsü ana başlıklarında bilgi paylaşımında bulunulmuş ve çoklu veya disiplinler arası çalışma imkanları tartışılmıştır.

Link:

Konferans Sayfası: http://www.tethys.cat/MetMed/5Istanbul/index_en.htm

Bülten Linki: http://www.uubf.itu.edu.tr/docs/librariesprovider21/uubfde-bu-ay/bulten_sayi_157_mart_2015.pdf?sfvrsn=8

Letters for Future