YATEP Projemiz başladı

2013 yılında kurulan Geleceği Önemseyenler Derneği-GÖNDER; sakin ancak emin adımlarla belirlediği hedeflere uygun şekilde çalışmalarına devam ediyor, başta Ülkemiz insanı olmak üzere, gönül coğrafyamızda hizmet üretmeye gayret gösteriyor. Başlangıçta hedeflendiği gibi “dünya için güzel bir fikrim var”  diyen tüm taraflarla ortak projeler hayata geçirmeye, gayret gösteriyor. Tabi ki kendi imkanlarımız çerçevesinde.

Bunun bir yansıması olarak;1 Aralık 2016 Perşembe günü Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Seminer Salonunda yapılan tanıtım toplantısı ile “Yazılım Tabanlı Elektronik Platform (YATEP) Geliştirme Eğitimi Projemiz” fiiliyata geçti.

Planlandığı gibi saat 11:00 de başlayan tanıtım toplantısı Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nail Yaşyerli tarafından açıldı. İdari Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kabak da toplantıda hazır bulundu. Dekan Prof. Dr. Ömer Keleş ise kapanış kısmına katıldı. Dekan Yardımcısı Yaşverli; bu proje ve etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından Proje Yöneticisi ve Bilgisayar Bölüm Başkanı Prof. Dr.Şeref Sağıroğlu  Projenin tanıtımını yaptı. Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demirci de programa iştirak etti. Takiben Proje Ortakları adına GÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Belen ve İOTURKS Genel Müdürü İlhan Kılıç söz alarak projeden beklentilerini ifade etti. Bunları takiben Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. H. Ahmet PEKEL in konuşması ile protokol konuşmaları tamamlanmış oldu.

Bunları takiben proje eğiticileri ve katılımcılardan arzu edenler söz alarak görüşlerini dile getirdi. Bu kapsamda; Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkiye Türkçesi ile Uzaktan Eğitim Programları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÜRTEP) http://www.turtep.edu.tr/ Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Gazi Üniversitesi Tekonoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hacı Mehmet Şahin, bir önceki projenin koordinatörlerinden olan DR.BINNAZ EGE-DR.RIDVAN EGE ANADOLU LISESI Bilgi ve İletişim Teknolojileri Öğretmeni Kader Tan, veriteknik firması kamu satış direktörü Sedef Özkan, webArt Bilişim firması http://www.webartbilisim.com/ sahibi Dolunay Kanatlı, Orman ve Su İşleri Uzmanı Ayhan Çağatay, Elektrik Elektronik Mühendisi Ercan Kaptanoğlu, Orman Mühendisi Ahmet Şendağlı, yazılımcı Sadi Akkurt, GÖNDER Saymanı Dr. Servet İritaş   ve kursiyerler söz alarak görüşlerini paylaştı.

Etkinliğin sunuculuğunu ODTÜ Öğrencisi Doğa  , fotoğraf çekimini yazılımcı Sadi Akkurt yaparken, Anadolu Ajansından    Muhammed Toruntay https://www.facebook.com/mtoruntay tarafından haberleştirildi.

Daha detay bilgi için: http://www.carfu.org/?p=1205

Hazırlık görüşmelerinden resimler

Letters for Future